Čtyřvstupý USB dohledový systém USB104

USB klíč se čtyřmi vstupy pro barevný kompozitní videosignál PAL nebo NTSC dovolí současně zobrazit a nahrávat obraz až ze 4 analogových kamer. Pouhým zasunutím zařízení do portu USB získáte možnost připojení až čtyř kamer k jednomu počítači. Díky sběrnici USB je možné systém provozovat i na notebooku, kde bychom nemohli použít standardní PCI karty. Každý ze vstupů umožňuje digitalizaci analogového videosignálu PAL nebo NTSC. Převod probíhá v plném rozlišení dané normy (PAL: 720x576@25fps, NTSC: 720x480@30fps). Navíc je kromě 4 konektorů CINCH přítomen ještě pátý pro záznam zvuku.

Stejně jako produkt „USB karta pro digitalizaci obrazu“ můžete i kartu CAP-001 využívat stejně, tedy jako monitor k rozličným kamerovým systémům vytvořený z počítače. S tím rozdílem, že můžete zároveň připojit až 4 zdroje obrazu. Obslužný program EasyCAP je ale mnohem robustnější a jeho schopnosti zásadně převyšují pouhé zobrazení jednoho z obrazů na monitoru. Jeho nastavením získáte inteligentní dohledový nebo zabezpečovací kamerový systém a digitální 4-vstupý rekordér. Obrazy ze všech připojených zdrojů videosignálu budou zobrazeny najednou v režimu kvadrátoru. Nahrávání nebo ukládání statických obrázků můžete nastavit ručně vymezením časových intervalů nebo zapnout funkci detekce pohybu (motion detection). Nahrávání se spustí pouze pro ten kanál, ve kterém byl zaznamenám pohyb v obraze (průchod osob, otevření dveří atd.). Citlivost detekce pohybu je volitená.

Další podporované funkce: zasílání e-mailu s přiloženým statickým obrazem v případě poplachu, ukládání screenshotů na harddisk, zvukový alarm při detekci pohybu nebo výpadku jednoho ze signálů, nahrávání videa/audia (MPEG4), nastavení přístupových hesel k programu, automatické uzamčení ovládání programu při nečinnosti obsluhy, běh programu na pozadí.

Technické parametry:

  • 4-kanálový digitální videorekordér
  • rozhraní: USB 2.0 (verze 1.x není podporována)
  • operační systém: Windows 2000, XP
  • vstupy: 4x CINCH (kompozitní video), 1x CINCH audio
  • nahrávací a ovládací software přiložen

Cena: 600Kč