Pouzdro k odstínění elektromagnetického záření

Velmi lehké a elegantní koženkové pouzdro jehož vnitřní vrstva je z tkaného vodivého materiálu, navrženého speciálně pro účely odstínění rádiového záření. Jakýkoli předmět uzavřený v pouzdře je spolehlivě ochráněn před nežádoucími elektromagnetickými vlivy okolí. Rozměry pouzdra jsou dostatečné pro přenášení nejpoužívanějších předmětů, které jsou na elmag záření citlivé jako jsou platební karty, ID karty využívající magnetický proužek, za jistých okolností jsou v ohrožení i nevyvolané filmy a nosiče digitálních dat - flash karty, flash disky a USB klíčenky.

Stejně tak jako je elektromagnetickým vlnám zabráněno dostat se dovnitř, je znemožněna i rádiová komunikace přístroje uvnitř pouzdra uzavřenému. Na mobilní telefon uvnitř se nedovoláte a stejně tak přístroj sám není do okolí předat žádné informace. Týká se to přístrojů pracujícících ve všech používaných radiokomunikačních pásmech: WiFi, GPS, GSM, UMTS, DCS, CDMA, DECT apod. Jestliže vás sžírá myšlenka, že vás snad někdo může odposlouchávat přes mobilní telefon, po zavření přístroje do pouzdra můžete být klidní. Navíc vás telefon zcela jistě nevyruší zvoněním bez toho, že byste jej museli vypínat.

Pouzdro pohltí až 99,9% rádiového záření a dosahuje tak útlumu cca 90dB. Účinky těžších záření typu rentgenových skenerů jsou rovněž redukovány. Z těchto důvodů je pouzdro ideální pro bezpečné cestování cestování s kreditními kartami, paměťovými médii a filmy zejména do dalekých končin. Nikdy nevíte kolik bezpečnostních skenerů projdete, kolem jakých zařízení se bude pohybovat váš kufr při odbavení a vůbec jakému elektromagnetickému smogu budou vaše věci vystaveny. Pokud chcete pouzdro využít pro mobilní telefon, je vybaveno dvěma chlopněmi - jednou není uzavřena stínícím materiálem (telefon je normálně funkční) a po přesunutí do druhé je rázem síti nedostupný bez nutnosti vypnutí.

V souvislosti s uvedením nových technologií bezkontaktního čtení informací ze speciálních identifikačních karet řeší stínící pouzdro i problém reálné hrozby zcizení identity. Například projekt OPENCARD, spuštěný v Praze je sice z hlediska bezpečnosti dobře zajištěn proti zneužití, avšak skýtá již teď některé trhliny spočívající ve vyčtení osobních údajů z karty. Počátkem tohoto aktu je samozřejmě neautorizované vyčtení karty (samozřejmě bezkontaktně za použití rádiových technologií), které by nebylo možné při uschování OPENCARD v popisovaném pouzdře. Internetový magazín Econnect například uvádí: „Osobní data čtenářů, kteří využívají v Městské knihovně v Praze opencard namísto tradičního čtenářského průkazu, jsou ohrožena. Nevládní organizace Iuridicum Remedium dnes upozornila, že v zabezpečení dat na opencard existuje závažný nedostatek, který útočníkovi umožňuje „odcizit“ elektronickou identitu uživatele karty a zjistit také jeho další osobní data. Tento nedostatek byl zjištěn právě v době, kdy je na využívání opencard nucena přistoupit pražská školní populace.“ „Již v dubnu 2007 IuRe upozornilo, že na bezkontaktním čipu karty opencard je bezdůvodně umístěná řada osobních údajů, které držitel odevzdal při registraci (jméno, příjmení, pohlaví, datum narození.). Čip karty byl navíc nedostatečně zabezpečen, neboť přístupový klíč pro ochranu uvedených údajů byl nastaven na takzvanou veřejnou hodnotu, která je všeobecně známa a běžně dostupná například na internetu.“ „V souvislosti s prověřováním bezpečnosti aplikací umístněných v současné době na kartě, bylo Iure vážně znepokojeno aktuálním zjištěním prezentovaným kryptologem Tomášem Rosou. V přednášce na téma Vybrané aspekty bezpečnosti RFID konané 17. května 2010 na semináři Ústavu telekomunikací FEKT VUT v Brně kryptolog uvedl, že z karet opencard založených na čipech MIFARE DESFire využívaných knihovnou je možné přes rádiové rozhraní bez vědomí držitele získat volně dostupná identifikační data, která lze následně pomocí jednoduchého emulátoru zadat do čteček na pobočkách Městské knihovny. Pokud čtenář postižený touto krádeží identity nemá aktivované doplňkové přihlašovací heslo (což podle našich zjištění řada čtenářů nemá), získává útočník přístup k celému souboru osobních dat čtenáře i k využívání některých služeb.“ Citace přejaty z článku na Econnect. Celý článek zde

Popisovaná problematika se samozřejmě vztahuje ke známé bezpečnostní trhlině. Zajisté se v případě OPENCARD a jiných podobných systémů jedná o progresivní využití moderních technologií usnadňujících spoustu běžných úkonů. Ne všude a pořád je ale nutné mít kartu „čitelnou“.

Rozměry:

  • vnější: 140 × 95 mm
  • vnitřní: 125 × 80 mm

Cena: 300 Kč

Objednávejte zde

Stínící pouzdro pro mobilní telefony s velkou uhlopříčkou

Rozměrnější varianta stínící pouzdra pro ochranu mobilního telefonu před odposlechem a lokalizací. Vnější povrch pouzdra je vyroben z tkané textilie a jeho útroby skýtají dvě kapsy. Pouzdro dodáváme ve dvou barevných provedeních - černá a bílá. Umožňuje uložení telefonu do velikosti uhlopříčky LCD přibližně 6"; na ilustrativních fotografiích je vyobrazen telefon Samsung i7100 Galaxy NOTE II. V jedné bude mobilní telefon plně funkční; bude tedy schopen se přihlásit k jakékoli mobilní síti GSM, 2G, 3G a bude také umožněna komunikace přes WiFi a bluetooth. Druhá kapsa hustě křížově utkána ze speciálního vodivého vlákna a vytváří Faradayovu klec, tedy rádiově nepropustnou obálku (pro všechny kmitočty, které mohou mobilní telefony použít, včetně WiFi a Bluetooth), která nedovolí přístoji komunikaci s okolím. Umístění mobilního telefonu dovnitř této kapsy pochopitelně způsobí obousměrné přerušení komunikace s přístrojem. Na přístroj se nebude možné dovolat pomocí žádně z komunikačních služeb (včetně např. Viber, Skype, ICQ...) a stejně tak telefon nebude schopen předat okolí žádné informace (například o poloze). Kromě toho, že dojde k "odstřižení" přístroje od všech sítí, bude mu pochopitelně i navíc zabráněno v určení polohy pomocí signálu satelitů GPS, který je rovněž pouzdrem stíněn. Programy (možná takové, o kterých ani nevíte) průběžně zapisující zeměpisnou polohu, nebudou po dobu uzavření telefonu do pouzdra mít tyto data k dispozici.

Vše výše popsané se může hodit zejména pro moderní chytré telefony, které jsou dle aktuálních trendů vybaveny nevyjímatelným akumulátorem a nejde je tedy s jistotou vypnout.

Tento stínící obal je větší variantou produktu "Pouzdro k odstínění elektromagnetického záření" v jehož popisu se můžete dočíst další možnosti využití tohoto pouzdra i k jiným účelům, než je odstínění mobilního telefonu.

provedení:

  • černé
  • bílé

Rozměry:

  • vnější: 190 × 105 mm
  • vnitřní: 175 × 95 mm

Cena: 600 Kč

Objednávejte zde