Bezdrátový rádiový hlídač

Miniaturní bateriově napájená dvojice přijímač – vysílač je po zapnutí v neustálém rádiovém kontaktu. Pokud se jednotky dostanou tak daleko od sebe, že je rádiové spojení mezi nimi ztraceno, je vyvolán alarm. Vzdálenost na kterou bude hlídací systém pracovat nastavíte potenciometrem na boční straně přijímací jednotky.

Tuto funkci využijete například pro hlídání zavazadel, domácích mazlíčků, peněženky (vysílací modul je tak malý, že se do peněženky pohodlně vejde) atd… Ne všechny osobní věci vám musí být zrovna ukradeny – stejně tak si je můžete kdekoli zapomenout. Hlídač vás upozorní ve chvíli kdy odcházíte bez tašky s notebookem a cestovními doklady. Právě v tyto chvíle doceníte užitečnost této maličkosti.

Nejen Vaše zavazadla je nutné hlídat. Po vložení vysílače do kapsičky dítěte si zajistíte, že budete informováni kdykoli se od Vás příliš vzdálí anebo opustí prostor, který je pro něj bezpečný při hraní; zvláště pokud máte doma nezakrytý bazén…

Popsaná funkce však není vše, co hlídač umí. Po přepnutí do druhého režimu se funkce změní tak, že bude naopak vydávat akustické signály když zachytí signál vysílače. Tento režim se používá pro nalezení hlídaného předmětu právě v okamžiku, kdy jej nemůžete najít. Ráno se probudíte, spěcháte na schůzku a nemůžete najít peněženku? Stačí zapnout vyhledávací mód a proběhnout dům nebo byt – při prvním zapípání snížit citlivost a dohledat… Poloměr hledání se dá nastavit od desítek centimetrů do několika metrů (max. cca 9m – v interiéru záleži na tloušťce a materiálu zdí).

Další využití záleží na vašich potřebách, jistě by se systém dal využít i k jiným aplikacím než které byly popsány; zamyslete se, možná by se hodil i vám.

Technické parametry:

vysílač: (menší část systému)
  • rozměry: 38mm × 28mm × 8mm
  • napájení: baterie CR2030
přijímač:
  • rozměry: 36mm × 60mm × 15mm
  • napájení: jeden článek AAA

Cena: 100kč