USB karta pro digitalizaci obrazu USB101

Kompaktní zařízení pro sběrnici USB umožňující digitalizaci analogového videosignálu PAL nebo NTSC. Převod probíhá v plném rozlišení dané normy (PAL: 720x576@25fps, NTSC: 720x480@30fps). Pro připojení zdroje obrazového a zvukového signálu jsou k dispozici tři konektory CINCH (1xkompozitní videosignál, 2xpro stereo audio) a jeden konektor HOSIDEN pro S-VIDEO signál. Pro současné zpracování video a zvuku tedy není vůbec zapotřebí samostatné zvukové karty.

USB klíč poskytuje nejrychlejší a nejjednodušší cestu k proměně počítače v monitor, rekordér a snímač statických snímků z libolného zdroje analogového videosignálu. Výhodou použití USB je možnost instalovat systém i na notebooky, kde by instalace podobného zařízení do sběrnice PCI nebyla možná. Okamžitě po zasunutí klíče do USB máte možnost sledovat obraz například z elektronického mikroskopu, bezpečnostní kamery, kamery v čekárně, videochůvičky nebo digitalizovat starší analogové záznamy. Parametry obrazu při zobrazování a nahrávání se dají jednoduše upravovat; je moné měnit jas, kontrast, HUE a saturaci. Kdykoli můžete stiskem tlačítka spustit nahrávání videsekvence nebo uložení statického snímku. Pokud je k počítači připojena tiskárna, můžete snímky okamžitě vytisknout a používat systém jako videotiskárnu. Tato možnost je vhodná například ve spojení s videomikroskopem při diagnostice a opravách mobilních telefonů (oxidace po vytopení atd…) nebo pro veterinární praxe vybavené elektronickým mikroskopem.

Jestliže se rozhodnete pomocí této karty konvertovat staré analogové záznamy na DVD, poslouží vám přiložená plná verze programu ULEAD VIDEO STUDIO SE 10, která vás provede digitalizací, střihem i authoringem DVD.

Technické parametry:
  • připojení: USB 2.0 (v1.x není podporována)
  • podporované videoformáty: PAL, NTSC (kompozitní, SVIDEO)
  • audio vstup: stereo RCA
  • rozměry: 88 × 28 × 18 mm
Cena: 500Kč